Leedu | an amazing weekend

Nagu kunagi mitte väga ammu mainisin, plaanisime projekti omadega trippe siia ja sinna. Sellest plaanimisest saigi üks kindel plaan käia siis kohe Vilniuses ka ära. Leedukatega asjad läbi räägitud ja teeme ära siis. Kuigi tegelikult oli projektist möödas vaid paar nädalat, tundusid need nädalad venivat ja venivat. Kui lõpuks reede, 04. novembri hommikul Hediga Tartust Tallinna jõudsime ja teisi nägime, oli selline tunne, nagu oleks pool perekonda jälle kokku saanud. Lisaks juba seljataga olevale 2.5h bussisõidule ootas meid nüüd ees 9 tundi trippimist Vilniusesse. Arvestades, et Rumeenias oli meil maagiline buss, millega sai veel pikemaidki reise tehtud, oli see 9 tundi lebo, eriti kui saad filme vahtida, kvaliteetaega veeta jnejne. Enne kohale jõudmist oli kõhus veidi õõnes tunne, et mis nüüd saama hakkab, aga sai hoopis see, et meid ootasid ees 7 leedukat ja neil oli plaan üsna ilusti juba paigas. Külakostiks viisime 3 Vana Tallinnat ja 2 viina, aga tuli välja, et nende varud olid veel suuremad.. Seega, esimesel õhtul olimegi enamasti tubased, nautisime nende tehtud toitu ja head seltskonda.

Järgmisel päeval olid enamus natukene surnud ja hommik venis pikale. Lõpuks saime end liikuma ning meid viidi lähedalasuvasse Trakai linna, kus oli selline vinge kindlus ja söötsime parte jne. Muidugi ei puudunud traditsioonilised Leedu road (loe: kartul ja hapukooresupp). Õhtul jalutasime päris pikalt Vilniuse vanalinnas ja igasugustes vingetes kohtades veel ja külastasime ka mitut erinevat baari. Vaade 3 risti mäelt on lihtsalt imeline. Ööbimiskohta jõudsime umbes 5 ajal hommikul ja ega und rohkem, kui paar tundi ei saanud.

Pühapäev oli vaikne, aga rohkemat polekski vaja olnud. Sai end välja puhata ja nautida lihtsalt olemist. Esmaspäeva hommikul oli jälle see hetk, kus oli vaja astuda bussile, et siis 9 tundi ja hiljem 2.5 tundi jälle loksuda ja siis lõpuks koju jõuda. Veider.

Tegelikult oleks lihtsalt niiiii palju rääkida, aga ei taha, et postitus väga pikaks ka veniks. PS: et pilte suuremalt näha, kliki neil peal!

R x

English: Like I mentioned a couple of posts before, we had a plan together with other people from our project to do some trips here and there. Well, this plan came together quite quickly and so there we were, planning a trip to Vilnius. Got the confirmation from the Lithuanians and whoop! When me and Hedi arrived from Tartu to Tallinn on the morning of the 4th and saw the other girls, it really felt like half of our family was reunited again. So there we were, on our 9-hour bus trip to Vilnius, which to us was not that big of a deal, because we were already used to these long bus trips (khmm… the Romanian magic bus). Before arriving, I had this weird, hollow feeling in my stomach, but it went away, because there were 7 Lithuanians waiting for us and some of them had prepared food and there was LOTS of alcohol and oh boi, it was amazing. Family reunion. 

The next morning, most of us were kind of dead and the morning dragged on and on. We finally got a move on and went to the Trakai city, where we could see this cool castle and just walk around, feed the ducks etc. This day also included traditional Lithuanian dishes as well (read: potatoes and sour cream soup haha). In the evening, we walked around the Vilnius Old Town, saw some beautiful sights and amazing districts and also went to some bars. The view from the 3 Crosses Mountain is breathtaking. We got back at like 5 am and only got a few hours of sleep. 

Sunday was quiet and it was more than enough. The rest was needed and we got to just… be. Monday morning was again that sucky moment when I had to get on the bus to ride back to Estonia.. To the usual routine. Weird. Honestly, there is so much to say about this weekend, but I am struggling to find right words and phrases. Well,  let it be then. PS: Click on the pictures to enlarge them.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s