tere magister

Esimesed.. üks ja pool? nädalat magistriõpingutest läbitud ja mõtteid on palju. Peale sellist #toredat töökogemust suvel on koolis käia ikka mõnus. Ja sinna see mõnus osa asjast ilmselt jääbki. Sain juba sisseastumiskatsetel vihjeid, et lugemist on PALJU ja enamus sellest on pigem akadeemiline. See väike koolis veedetud aeg on seda juba mitmekordselt tõestanud, et jah tõesti, on palju vaja lugeda. See selleks. Magistriõpingud kulmineeruvad magistritöö või magistriprojektiga: esimene neist siis akadeemiline paber (pikkuses u 80 lk) ja projekt ongi mingi… projekt. Projekti näiteks võin tuua sellise asja, et üks õpilane töötab oma projekti raames välja Juhan Liivi muuseumisse pimedatele näitust.

Igatahes, juba esimestel päevadel, kui tahaks kooli veidi uuesti sisse elada, lennati peale küsimustega: “Mis tuleb magistritöö teemaks?”, “Kes juhendaja võiks olla?” jnejne. Neile on muidugi kõik väga tore, kes on bakatöö reaalselt enne alla kirjutanud, sest nagu aru olen saanud, siis enamus uurivadki seda tööd oma makatööna edasi ka.. and then there’s me. “Tänu” faktile, et meie eriala baka lõppes bakalaureuse eksamiga, pean põhimõtteliselt kõik nullist alustama. Sellest poleks midagi muidugi, kui ühelt ja teiselt poolt ei tuleks täiesti vastupidist infot: ühel päeval pressitakse peale teema osas jne ja teisel päeval öeldakse, et pole üldse veel vaja mõelda selle peale. Muidugi oleks tore, kui oleks kasvõi mingigi idee, mis suunas asja vaadata, aga mida pole, seda pole ja kogu see press ei tee ka asja paremaks, vaid aju automaatselt lukustub täiesti kinni.

Tegelikult näen asjas ka seda teist poolt, ehk saan aru, miks juba kahel esimesel koolipäeval sellise asjaga peale lennatakse. Kaks aastat läheb ilmselt meeletult ruttu ja mida varem alustada, seda parem. Õnneks on anglistika osakonna juhid väga abivalmid ja kuna olen samast osakonnast ja saadakse aru, et see eksam bakas tegi täieliku karuteene, siis ollakse igat pidi toetavad. Loodan vaid, et lähinädalatel lööb mul ka see pirn pea kohal põlema ja saan lõpuks mingi hea idee, mida siis reaalselt magistritööks edasi arendada.. pls.

R x

English: First one and a half weeks of Anglistics master’s degree done.. and it’s already quite hard. There is A LOT of reading, which I was already well aware of before, but still. Also, there is this constant pressure about the final paper.. already. The only negative thing is that I have absolutely no idea what I should write about and most of the people around me are full of ideas, are either building their master’s final paper on top of their bachelor’s one or have already come up with a great new idea to write about. Besides that, there is this conflict between what different people from different departments say: one says that we should absolutely already have the idea and should immediately start writing, the other says that it’s okay to take your time.. What the fuck am I supposed to do then?

Of course I understand that 2 years will literally flow by, but still. I hope I’ll get my lightbulb moment in the following weeks, because starting the paper the sooner the better will definitely be better than just winging it.   

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s