toit mõningaste üllatustega

Eelmises postituses mainisin, et pidin Haapsallu pikemaks jääma ‘olude sunnil’. Üheks põhjuseks oli vanavanaema 95. sünnipäeva (lõpuks!) ära tähistamine ja teine põhjus mida siis nüüd mainida saan, oli see, et plaanitud oli Liis 20. üllatuspidu. Ega sünnipäevlapsele ise ju midagi mainida ei saanud ning just seetõttu oli tema reaktsioon peale seda kui pimedasse tuppa astub ja tuled põlema lähevad ja kõik ‘ÜLLATUUUS’ karjuvad väga priceless.

12421972_1041621002546216_1887817862_o
Ma ausalt ei tea, miks see pilt siin nii jama kvaliteediga on 😦

Otsustasin võimalust kasutada ja sünnipäeva lauale omalt poolt midagi viia, ehk siis laupäeva hommikust peale kokkasin ja küpsetasin. Vanavanaema jaoks tegin lihtsa küpsisetordi ja üllatuspeo jaoks šokolaadi-pähkliküpsiseid karamelliga (retsept siin). Küpsised ei tulnud üleliia magusad ja õnneks läksid õhtul ka ilusti peale ja kandik sai päris kiiresti tühjaks (eripühendus DJ Avilale siinkohal). Pidu ise oli tore, sai nii viktoriini tehtud kui ka ajalehetantsu tantsitud. Õnneks jäi peo peategelane ka üllatusega rahule ja kõik mängis ilusti välja.

Pühapäeva hommik tuli kiiresti kätte ja kõht veel suurest söömast ikka täis, oli aeg uuele päevale ja uuele toidupeole vastu astuda. Hea toit on saatanast ma ütlen. Üks hetk oli maja rahvast täis, palju väikeseid sugulasi ja muud rahvast. Oli tore, et selle 95. sünnipäeva ka lõpuks ära sai peetud. Nüüd siis veel natukene ja olengi juba Tartus tagasi.. jei!

R x

English: As I mentioned in my previous post, my stay in Haapsalu turned out to be a bit longer than anticipated. One of the reasons was my great grandmom’s 95th birthday and the second one I can now mention was the suprise 20th birthday party for Liis. She really had no idea that anything was going to go down, which is why her reaction seeing all the people who had gathered together was even more priceless. 

I also saw an opportunity to again bake something and take with me to the birthday. For my great gran I made a simple cooki

e cake and for the surprise party I made these chocolate, hazelnut and caramel cookies (recipe here). The cookies weren’t overly sweet and luckily they disappeared quite quickly (shout out to DJ Avila). The party itself was great. there was a quiz prepared and we played the newspaper game (idek lol). It was great that Liis liked the surprise and everything turned out well. 

Sunday morning came quickly and I was still full from the previous party, but the next food party was waiting. At one point the house was filled with a lot people, lots of little relatives and others. It was great to finally celebrate her 95th birthday. Now just a bit more and I’m back in Tartu, yay!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s