berliinist | viimased mõtted

Teine päev Berliinis algas ‘töiselt’: kogu selle kogunemise mõte oli paika panna mõned asjad märtsi alguses toimuva noortevahetuse teemaga “Refugees Welcome” asjus. Arutasime läbi millised workshopid töötaksid ja millised mitte ning kuidas miski välja hakkaks nägema. See ilmselt oligi selle nv kõige formaalsem osa, peale seda oli jälle vaba aeg ning mingi hetk otsustasime kõigiga jälle kesklinna minna, sest mõned tahtsid veel ringi vaadata ja mõned šopata jne. Kindel variant oli jälle Alexanderplatz, sest seal leidub lihtsalt päris palju teha. Ise plaanisin ka natukene veel ringi vaadata ja paari vaatamisväärsust näha, aga kesklinna jõudes oli kell juba päris palju ja ma olin suht fts ja otsustasin ainult poodides käimise kasuks. Esimene peatus oli muidugi Primark, mis oli nagu ikka täiesti hullumaja ja ega väga hulle oste seal ei teinudki, sest tahtsin Media Markt-i ka jõuda.

Hiljem saime kõik kokku jälle ja trammiga ööbimiskoha poole, kus sõime õhtust ja hiljem lihtsalt rääkisime juttu, ise sain kõige paremini jutu peale kahe tsikiga Ungarist ja kuttidega Tšehhist ja Kreekast. Nemad plaanisid ka välja minna, et Berliini ööelu üle vaadata, aga lõpuks sinna ei jõudnudki. Alguses oli plaan normaalsel ajal magama minna, sest äratus oli 6 paiku ja lõpuks sain ikka 3h magada jeee.. Lend Riiga oli 9.50 ja saigi Saksamaale head aega öelda. Lühike, aga huvitav reis. Kindlasti kui kunagi tekib võimalus uuesti Berliini külastada, sooviks, et see toimuks natukene soojemal ajal – kujutan ette, et ringi jalutada ja kõike uurida oleks veel vingem. Samuti oli ka tore jälle arutleda erinevatel teemadel inimestega, kes pärit täiesti erinevatest kultuurides ja muidugi keelepraktikaks ka väga hea. Such cheesy, aga väga hea meel, et nii spontaanselt otsustasin asjast kinni haarata. Vot.

R x

English: The 2nd day in Berlin started out with everyone discussing the actual project that takes place in the beginning of March and is on the topic of refugees. This was probably the most formal part of the weekend, because after that we again had the free time and some hours later we decided to go to the city center, Alexanderplatz again. Some people decided to see some sights, but since we did not really have that much time, I just decided to visit some shops. My first stop was Primark and it was so freaking crowded. Didn’t really do any major shopping there, just a couple of things, because I also wanted to go to Media Markt as well. Later that evening we had dinner and then just had a great conversation with some people from Hungary, Greece and Czech Republic. At first I wanted to go bed quite early, because we had to wake up at 6am, but then ended up getting like 3 hours of sleep.. yay. Anyway, I’m really glad I took this spontaneous opportunity and I would like to visit Berlin again one day, but mayb when the weather is a bit warmer, it would be great to walk around some more. It was also great getting together with people from different cultures and backgrounds and the language practice was also great. The end. 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s