missakokkad | teeme kooki

… ehk siis tegin kooki. Kunagi ehk mainisin, võib-olla mitte, et ma igasuguste kokasaadete friik jne ja enda peas mõtlen ka, et täiega meeldib süüa teha ja küpsetada ja nokitseda jne. Reaalsus on see, et Tartus väga praktikat ei saa, sest kui teha, siis teha juba suurem kogus ja meid Madliga on ainult kaks… Seega, Haapsallu tulles võtsin jälle võimalusest kinni ja kuna olin juba päris ammu seda retsepti näinud, siis mõtlesingi, et prooviks ära. Originaalretsept on SIIN.

Koogi nimi on kodujuustukook kama ja jõhvikatega. Minu enda arust on see pigem jõhvika kodu- ja toorjuustu kook, sest kama läheb sinna minimaalselt ja enamasti on koogil ikka jõhvikate hapusus. Erinev selle koogi juures oli minu jaoks ka see, et põhjaks on rukkileib, mis alguses võib tunduda veidi what?, aga tegelikult oli põhi just see, mis andis koogile selle magususe, et tasakaalustada täidise hapukust.

Algust tegi tegelikult emps juba mitu päeva tagasi, kui pani leiva kuivama. Muidugi see põhja tegemine oli ka omaette nali: kuivanud rukkileib on kõva kui kivi ja kuna vaja oli seda pudiks saada ja meil sellist fancyt asja nagu köögikombain kodus ei eksisteeri, siis tuli muud välja mõelda. Lõpuks aitas lihahaamer 🙂 🙂 Sealt edasi oli kõik suht piece of cake juba, sest pole väga raske paar asja kokku mikserdada ja siis veel midagi juurde segada ja lõpuks külmikusse visata. söökjook

Kook ise näeb nii rõõmus roosa välja, peale panin keskele veel natukene jõhvikaid ja peale umbes 4h külmikus oligi juba valmis maitsemiseks. Alguses ise olin küll veits skeptiline, sest suhkurt läks põhimõtteliselt ainult põhja, aga tegelikult just see tegigi koogi heaks, et oli hea balanss magusa ja hapu vahel. Kodusele rahvale läks peale ja see just peamine oligi.

Mis veel, mis veel… oktoober lendab väga kiiresti, eriti võrreldes selle veninud septembriga ja varsti on Halloween ja siis juba november ja fdjsgj can you tell i’m excited, okay bye. Ja mu telefon on kartul.

R x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s