ramble time | ülikool

Suvi on läbi. Okei, augustit on jäänud veel üks päev, aga viimased päevad on olnud juba nii täis lihtsalt seda ÕIS-is istumist ja närvamist nende ainete üle, mille tõttu on juba selline tunne, et mul on sellest semestrist vot siiamaani. Heidi kirjutas oma blogis ka just sellest, aga ma lihtsalt pean enda emotsiooni kirja panema, sest asi on juba kind of ri-fucking-diculous.

Põhimõtteliselt on asi nii, et algamas on mul viimane bakalaureuse aasta erialal Inglise keel ja kirjandus ja tänu igast vingetele ‘reformidele’ ja asjadele oleme meie need kes kannatavad ja peavad sõnaotseses mõttes endale selle hariduse nüüd kokku lappima. Meie kõrvaleriala: amerikanistika ja britannistika otsustati ära kaotada, mistõttu on lännu ka pooled ained, mida hädasti oleks vaja olnud sügisel võtta, et kevadel saaks ilusti bakaeksamile keskenduda.. aga NOPE. Põhimõtteliselt tehti selgeks, et on kolm varianti: a) otsida kuskilt mujalt teaduskondadest inglisekeelseid aineid, b) võtta aineid avatud ülikoolist või c) võtta magistri aineid.

Jah, just – magistri aineid. Seega ma siis kraabingi endale neid aineid igalt poolt kust võimalik võtta kokku ja loodan, et mind kuskilt loengust välja ei visata, sest ‘u do not belong here‘. Magistrist aineid ka tore võtta.. mu arust võiks sellise sunniviisilise võtmisega kaasneda ka see, et oledki automaatselt siis magistris sees, sest mis katseid ikka vaja teha on, kui oled juba aasta varem paar ainet ilusti ära teinud. Tartu Ülikool logic vol 10.

Olin juba ammu-ammu oma ainetele ära registreerinud, kui hakkas terve suve jooksul seda kõike uut infot tulema ja just sellepärast istungi viimasel õhtul õppeinfosüsteemis ja ketran üle ja üle erinevaid erialasid, et kas kuskil ÄKKI on midagi põnevat. Mis oleks inglise keeles, vot see kõige tähtsam. Mis aine endast kujutab ei loe üldse – võta kasvõi mingeid vene mütoloogia deemoni aineid või Leedu ajalugu ja siis istu oma kõrghariduse otsas. Hetkel on küll selline tunne, et meie osakond ei saa ise mitte muffffffigi aru mida nad teevad või kuidas nad teevad. Ainuke positiivne asi oli see, et osakond kolib ja enamus ained algavad actually alles 7.septembril, mille üle kohe üldse kurta ei saaks.

Oeh, kerge õhtune rambling bambling tehtud, aga tõesti what is this mess.

R x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s