muusikasoovitus: james bay

Arvan, et päris paljud ikka teavad seda lugu ‘Hold back the river’ eksole – vot just see mees, James Bay, ei ole mitte ühe hiti mees, vaid kogu ta repertuaar on lihtsalt niiiiii mahe, mis siis, et raadiosse jõuab vaid üks-kaks laulu.

James Bay on britt, kes viljeleb indie popi, souli, folk roki ja alternatiivroki segu.

james

‘Avastasin’ ta muusika enda jaoks ilmselt just selle sama lauluga mille kohe alguses välja tõin. Alguses ei arvanud midagi erilist sellest, aga mida rohkem seda raadiost lasti, seda enam hakkas laul ise meeldima ka ja siis laulis Jüri seda superstaaris yadayadayada. Mõtlesin, et vaatan siis järgi, et mis ta teine looming endast kujutab ja peale seda kui albumi esimest korda ära kuulasin olin lihtsalt lummaaatud. Ma ei ole tavaliselt selline kes lauludest või laulusõnadest mingit räiget max deepi tähendust otsiks vms, aga reaalselt peaaegu iga tema laul lihtsalt speaks to me.

Ei teagi kas see on hea või halb, aga Chaos and the Calm on perfektne magamajäämise muusika. Ma olen üks neist, kes saab vabalt kõrvaklapid kõrvas magama jääda, ilma, et peaks muusikat kinni panema ja kuna too album on nii mõnus rahulik, siis sobib väga hästi uneks. Kuigi enamus laulud on rahulikumad, on mõni ikka ka vähe kiirema tempoga. Kuna ta ka see aasta päris paljudel festivalidel esines, on ta täpselt selline laulja kes ideaalis võiks esineda Positivusel järgmine aasta (pls).

Igastahes, kui otsite enda jaoks uut muusikat või lihtsalt midagi rahulikumat kuulamiseks, siis soovitan väga soojalt just tema loomingut – kogu album on nii hea, et ei suudagi enda jaoks vist lemmikut valida.

R x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s