(elu)ülikool

Hetkel võtab natukene aega, et jõuaks kohale, et suve ongi jäänud veel vaid poolteist kuud ning peale seda peab jälle tagasi Tartusse pöörduma ja tagasi õpingutesse sukelduma… või siis mitte. Samas on nii veider vaadata, kuidas hetkel nii paljud selle ülikooli sisseastumisega tegelevad ja mõelda, et what, ma olin ise ju JUST samas olukorras ja nüüd juba vähem kui aasta pärast peaks loodetavasti baka diplom käes olema. Da fuck.

Ausalt öeldes saades sisse Tartu Ülikooli ja veel inglise keele filoloogia erialale oli alguses küll hea tunne, et awyeah, tead küll, Tartu Ülikool ju, statistika järgi parim ülikool Eestis jnejnejne. Ootused olid küll igastahes kõrged ja teades, et Tartu selline ülikoolilinn on, siis võiks ju arvata, et elu keeb koguaeg ja pidevalt on tegevust. Reaalsuses tuli aga välja see, et minu kursus pole mitte üldse ühtne, eriti esimesel aastal, kui suhtled mingi paari inimesega lähemalt ja ülejäänud on selline nii ja naa. Kindlasti oleks aidanud asjale kaasa näiteks mõne korbiga liitumine jne, aga otsustasin rohkem ikkagi keskenduda õppimisele. Õnneks teisel aastal läks kursakatega suhtlemine ka palju tihedamaks, aga kurta saab alati.

Mitu korda on minult küsitud, et ‘no oled siis rahul oma erialaga või Tartu Ülikooliga?’ ja eks vastus on ikka jah. Ei kujutaks end ette väga midagi muud õppimas, sest meeldib, et saan pidevalt inglise keele praktikat jms, mis mind kaua huvitanud on. Muidugi oleks vist täiesti võimatu see, et kõik ained oleks meeltmööda ja vahepeal ei viskaks koppa ette. Võin ka öelda, et ei tea siiamaani, mis hakkab saama peale bakalaureust – mitmed kursakad teavad juba kindlalt, et magister on kohe otsa tulemas ja kujutavad end juba kuskil koolis õpetamas või tõlkijana töötamas, kuid mina mitte. Samuti ka seda, et kindlasti saab samaväärse ja mõneti võib-olla isegi parema hariduse mõnes muus ülikoolis ka.

Uutele sisseastujatele ütleks, et ärge muretsege, kui tunnete aasta või isegi paari pärast, et eriala teile ei sobi.. alati on võimalus midagi uut proovida ja ülikool ei jookse eest ära ja kellegagi võidu pole samuti mõtet joosta. Isegi kui õpite teatud aja midagi, mis hiljem tundub, et ei sobi, on siiski mõned uued teadmised ja kogemused juba omandatud. Samuti võib juhtuda, et mõni rakenduslik eriala on hiljem palju kasulikum.

R x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s