kuidas mina uk-s käisin part 3

Part 3 ehk lets conclude this shiiiet

Eelmises postituses ütlesin, et viimases räägin negatiivsetest asjadest ja võtan asjad kokku ning just seda kavatsengi siis teha. Kuigi ausalt, enamus sellest kõigest oli väga positiivne, juba esimesel päeval kohapeal olin suht :O, et wow is this real, siis tegelikult selle nädala jooksul tulid väga paljud asjad välja. Üks negatiivsetest oli siis see toiduteema, millest juba rääkisin. Peale selle tuli umbes nädala poole peal välja, et kaks riiki: Armeenia ja Aserbaidžaan on tegelikult omavahel pmst tülis, et nende inimesed ei salli üksteist ning neid kasvatatakse juba maast madalast üksteist vihkama – wait what?

Kõik algas sellest, et iga riik pidi tegema enda kohta ettekande, oma kultuurist, ajaloost jne ja et mida me ise arvame, et kuhu me kuulume, kas itta või läände. Nende kahe eelmainitud riigi ettekannetest tuli aga välja see, et oli toimunud genotsiid, üksteist tapeti rämedalt, türklased olid ka kuskil seal nagu hello guys i wanna kill too jnejne eksole. Päris üllatunud olid ikka kõik teised, sest poleks nende inimeste omavahelisest suhtlusest küll mitte midagi sellist välja lugenud. Meil toimusid iga õhtu sellised asjad nagu reflection groups – erinevatest rahvustest 5-6 liikmelised grupid, kes arutasid eelmise päeva ja konkreetse päeva plusse, miinuseid ja ootuseid ja siis üks inimene grupist kandis koolitajatele selle ette. Sealt tuli siis ikka välja, et üks riik oli max butthurt ja teine oli ka ja mida iganes. Eestlaste jaoks oli kõik väga võõras, sest see toimus meist nii kaugel, samas huvitav oli ikkagi midagi sellist uut teada saada.

Kui alguses olid kõik räiged sõbrad ja tegid toredad näod pähe, siis mõne inimese puhul hakkas päevade möödudes iseloom ikka korralikult välja tulema ja mrs. bitchface got into full force. Samuti oli ka see (millest mina aru ei saanud, sest olin esimest korda sellise asja osaline), et mõned, kellel oli see juba mitmes projekt, tundsid, et asjad on igavad ja mõttetud.

Viimasel päeval lahkusid osad juba öösel, aga eestlased koos uk enda omade ja ukrainlaste jne läksid suht vara hommikul Gloucesteri poole. Ära minek oli kurb, sest kõik inimesed Asha Centeris ja teistest riikidest olid ikka tõsiselt vingeeed! Samas natukene oli väsimust ka ikka lõpuks, kuigi ei ütleks, et see koduigatsus oleks olnud, pigem juba tahtmine Londonisse saada. Viimase päeva siis veetsimegi seal. Panime alguses paika, et mis kohad ära tahaks näha, kuidas liigume ja mis kellaks peame olema Baker Streedil, et saaks EasyBusiga lennujaama. Kõndisime siis oma kohvritega ringi, sest ei leidnud mõtet, et need ära kuskile panna

. londoneye1       london3

Esmalt läksime Buckinghami palee juurde, sealt Big Ben ja Parlamendihoone ja London Eye nägime ja ära ja tegime kerge metroosõidu ka, et Katrin ja Margo (teised eestlased), selle ka ära proovida saaks ning jõudsime Oxford Streedile. Kogu selle aja jooksul midagi süüa polnud saanud ja kuna mina tahtsin Oxford Streedil kindlalt shopata jne ja nemad süüa, läksime lahku ja leppisime kellaaja kokku. Kõmpisin oma kohvriga seal ringi siis ja midagi ei leidnud ja lõpuks suht kolisin Primarki sisse ja tegin seal ikka kerged ostud värgid sss. Lõpuks saime kokku ja tuli välja, et ma ainuke kes sööma ikka ei olnud jõudnud fuuun. Hakkasime siis Baker Streedi poole jalutama kuskilt ma ei tea kust kohast läbi ja ma olin lõpuks sinna kohale jõudes täiesti surnud. Õnneks oli seal kõrval metroojaam ja sai M&S-i poest söödavat ja energiat veits. Bussiga saime Stanstedi ja siis veetsime öö seal, mis oli ka väga fun ikka jajaja. Hommikul 6 paiku lennukile ja siis juba Eestiiiii!

Siiski, üleüldine mulje oli SUPER. Soovitan kõigile, keda selline asi vähegi huvitab, et tehke ära! Olge spontaansed ja tehke avaldus ära, kunagi ei tea kas veab või ei. Pealegi, arvestades seda, et toit ja majutus on tasuta ja kõik tegevused jnejne ja saad transpordirahast ka veel 80% tagasi, on diil väga super. Võin ka konkreetsetest summadest rääkida: 180 eurost sain tagasi 140 eurot, ehk siis kogu see nädal seal imelises kohas, koos superhea söögi, vingete inimeste ja uute kogemustega läks mulle maksma 40 eurot… what the fuck.

east west same nest

Oh ja veel – sain eile 21. Pidu laupäeval. Stay tuned.

R x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s